Sport i TV

Velkommen til vores "Sport i TV" kategori på TV-programmer.dk, hvor vi tager dig med på en fascinerende rejse gennem den mangfoldige verden af sportsbegivenheder. Uanset om du er en ivrig tennisfan, fodboldentusiast, golfspiller eller elsker en hvilken som helst anden sportsgren, har vi samlet en unik oversigt over sportsbegivenheder fra både ind- og udland, der dækker alle dine favoritsportsgrene.

15-07-2024
20:30 Motorsport: Nascar Cup Series 21:00 Dart: World Matchplay 23:00 Golf: ISCO Championship 23:25 Cykling: Tour de France 00:00 Fodbold: Premier League - 23/24-sæsonen 01:00 OL-magasinet 01:00 Fodbold: Premier League Stories 01:25 Ridebanespringning: Grand Slam 01:30 Rally: Raid-VM 01:50 Fodbold: Copa América 02:00 Klatring: Show 02:25 Surfing: World League Championship 02:30 Mountainbike: World Cup (m) 03:25 Cykling: Second to None 04:25 Tennis: Nick Kyrgios og de nye talenter 04:30 Styrkeløft: World Classic Championship 04:55 Ridebanespringning: League of Nations 05:30 Atletik: Trail - World Series 06:00 Ridebanespringning: Grand Slam 06:00 Golf: ISCO Championship 06:00 Fodbold: En gang Odense - altid Odense 06:25 Fodbold: En gang Odense - altid Odense 06:50 Fodbold: En gang Odense - altid Odense 07:00 Surfing: World League Championship 07:15 Fodbold: En gang Odense - altid Odense 07:40 Fodbold: En gang Odense - altid Odense 08:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 08:00 Surfing: World League Championship 08:05 Fodbold: En gang Odense - altid Odense 08:30 Fodbold: Vi taler om OB 09:00 Fodbold: Copa América 09:00 Fodbold: Rundt om runden 09:15 Cykling: Tour de France 09:30 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 10:45 Cykling: Tour de France 11:30 Golf: John Deere Classic 11:30 Fodbold: Copa América 12:15 Cykling: Tour de France 12:55 Sportsmagasinet The Minute 13:00 Sport fortalt 13:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 13:30 Dart: World Matchplay 13:45 Cykling: Tour de l'Ain 16:05 Cykling: Second to None 16:45 Standardvogne: ESET V4 Cup 16:55 Speedway: Hold-VM 17:25 OL-magasinet 17:30 Fodbold: Copa América 18:30 E-sport: World Cup 19:00 OL-magasinet 19:25 Billard: Snooker - Shanghai Masters 19:30 Atletik: Trail - World Series 20:00 Cykling: Tour de France 20:00 Dart: World Matchplay 20:56 Billard: Snooker - Shanghai Masters 21:30 Cykling: Tour de France 22:30 Surfing: World League Championship 23:00 Klatring: World Cup 23:25 Cykling: Second to None
16-07-2024
20:00 Dart: World Matchplay 23:00 Klatring: World Cup 23:25 Cykling: Second to None 00:00 OL-magasinet 00:00 Fodbold: Copa América 00:25 Golf: ISCO Championship 01:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 02:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 02:00 Fodbold: Copa America 02:22 Superbike: Storbritanniens VM-afdeling 03:00 Cykling: Spanske mesterskaber 03:40 BMX: EM 04:00 Fodbold: Copa America 04:30 OL-magasinet 04:45 Motocross: Indonesiens VM-afdeling 05:15 Formel E: USA's VM-afdeling 06:00 Cykling: Second to None 06:00 Golf: ISCO Championship 06:30 Fodbold: Champions League-magasinet 07:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 07:00 Fodbold: Premier League - sæsonens bedste mål 07:45 BMX: EM 08:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 08:00 Fodbold: Premier League - 23/24-sæsonen 08:45 Cykling: Giro d'Italia (k) 09:00 Dart: World Matchplay 09:00 Fodbold: Freddie Ljungberg's Unseen 09:45 Klippeudspring: World Series 10:45 Cykling: Tour de France 12:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 12:45 Cykling: Tour de France 13:00 Formel 1: Storbritanniens Grand Prix 13:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 15:00 Formel 1: Bag kulisserne 15:30 Fodbold: Copa América 17:30 Golf: ISCO Championship 17:30 Fodbold: Copa América 18:15 Cykelquizzen 18:55 Fodbold: Sverige-England (k) 19:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 19:15 Cykling: Second to None 20:00 Atletik: Continental Tour 20:00 Dart: World Matchplay 20:15 Klatring: World Cup 21:25 Cykling: Tour de France 22:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 23:00 Superbike: Storbritanniens VM-afdeling 23:00 Formel 1: Storbritanniens Grand Prix 23:25 Sportsmagasinet The Minute 23:30 Motorsport: Endurance - Brasiliens VM-afdeling
17-07-2024
23:00 Superbike: Storbritanniens VM-afdeling 23:00 Formel 1: Storbritanniens Grand Prix 23:30 Motorsport: Endurance - Brasiliens VM-afdeling 00:00 Superbike: Storbritanniens VM-afdeling 00:30 Rally: Extreme E 01:00 Golf: ISCO Championship 01:00 Formel 1: Bag kulisserne 01:30 Baseball: Major League - All-Star 02:00 Fodbold: Sverige-England (k) 02:35 Atletik: Trail - World Series 03:00 Standardvogne: Porsche Super Cup 03:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 04:00 Sportsmagasinet The Minute 04:00 Klatring: World Cup 04:00 Fodbold: Copa America 05:00 Motocross: Indonesiens VM-afdeling 06:00 OL-magasinet 06:00 Golf: ISCO Championship 06:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 06:30 Fodbold: Outsiderne - Hvidovre IF bag linjerne 07:00 Fodbold: Outsiderne - Hvidovre IF bag linjerne 07:30 Fodbold: Outsiderne - Hvidovre IF bag linjerne 08:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 08:00 Klatring: World Cup 08:00 Fodbold: Outsiderne - Hvidovre IF bag linjerne 08:30 Fodboldmagasinet Returbold 09:00 Standardvogne: ESET V4 Cup 09:00 Dart: World Matchplay 09:00 Fodbold: Rundt om runden 09:15 Klatring: World Cup 09:30 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 10:15 Cykling: Tour de France 12:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 12:00 Fodbold: VAR-rummet 12:15 Cykling: Tour de France 12:30 Fodbold: VAR-rummet 13:00 Fodbold: VAR-rummet 13:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 13:30 Formel 1: Storbritanniens Grand Prix 15:30 Formel 1: Bag kulisserne 16:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 17:00 Dart: World Matchplay 17:25 Golf: ISCO Championship 17:45 Cykling: Second to None 18:45 Standardvogne: ESET V4 Cup 19:00 Motorsport: Endurance - Brasiliens VM-afdeling 19:00 OL-magasinet 19:30 OL-magasinet 20:00 Klatring: World Cup 20:00 Dart: World Matchplay 20:30 OL-magasinet 21:05 Billard: Snooker - Shanghai Masters 21:30 Cykling: Tour de France 22:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 23:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 23:30 Surfing: World League Championship
18-07-2024
22:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 23:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 23:30 Surfing: World League Championship 00:00 Klippeudspring: World Series 00:00 Fodbold: Copa América 00:30 OL-magasinet 01:00 Golf: ISCO Championship 01:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 02:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 02:00 Fodbold: Manchester City-Manchester United 03:00 Sportsmagasinet The Minute 03:00 Atletik: Trail - World Series 03:30 Cykling: Spanske mesterskaber 04:00 Superbike: Storbritanniens VM-afdeling 04:00 Fodbold: Leeds-Southampton 04:40 OL-magasinet 05:00 Superbike: Storbritanniens VM-afdeling 05:25 Klatring: Show 06:00 OL-magasinet 06:00 Golf: ISCO Championship 06:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 06:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 07:00 Atletikmagasinet 07:30 Motorsportsmagasinet FastZone 08:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 08:00 Atletik: Trail - World Series 08:00 Formel 1: Bag kulisserne 08:35 Standardvogne: ESET V4 Cup 08:45 Cykling: Second to None 09:00 Dart: World Matchplay 09:30 Stjernegolf 09:45 Cykling: Second to None 10:45 Cykling: Tour de France 11:55 Billard: Snooker - Shanghai Masters 12:00 Atletikmagasinet 12:30 Motorsportsmagasinet Race Media 12:45 Cykling: Tour de France 13:00 Motorsportsmagasinet Race Media 13:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 13:30 Motorsportsmagasinet Race Media 14:00 Motorsportsmagasinet FastZone 14:30 Sportsmagasinet Trans World Sport 15:30 Atletikmagasinet 16:00 Motorsportsmagasinet Race Media 16:30 Motorsportsmagasinet Race Media 17:00 Golf: ISCO Championship 17:00 Motorsportsmagasinet FastZone 17:30 Formel 1: Bag kulisserne 18:00 Dart: World Matchplay 18:15 Standardvogne: ESET V4 Cup 18:30 Mountainbike: World Cup 19:00 Klatring: World Cup 19:00 Klippeudspring: World Series 20:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 20:00 Klatring: World Cup 21:00 OL-magasinet 21:00 Dart: World Matchplay 21:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 21:30 Cykling: Tour de France 23:00 Golf: Barracuda Championship 23:30 OL-magasinet
19-07-2024
21:00 Dart: World Matchplay 23:00 Golf: Barracuda Championship 23:30 OL-magasinet 00:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 00:30 OL-magasinet 01:00 Motorsportsmagasinet Race Media 01:30 Cykling: Giro d'Italia (k) 01:30 Motorsportsmagasinet Race Media 02:00 Golf: ISCO Championship 02:00 Fodbold: Brøndby-AGF 02:30 Cykling: Giro d'Italia (k) 03:30 Cykling: Second to None 04:00 BMX: EM 04:00 Fodbold: F.C. København-FC Nordsjælland 04:30 Cykling: Second to None 05:00 Styrkeløft: World Classic Championship 05:30 Tennis: Nick Kyrgios og de nye talenter 06:00 OL-magasinet 06:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 06:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 06:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 07:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 07:00 Atletikmagasinet 07:30 Motorsportsmagasinet FastZone 08:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 08:00 Formel 1: Bag kulisserne 08:30 Klippeudspring: World Series 08:30 Fodbold: Premier League Fantasy 09:00 Dart: World Matchplay 09:00 Fodbold: Rundt om runden 09:30 Atletik: Trail - World Series 09:30 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 10:00 Cykling: Tour de France 11:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 12:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 12:00 Cykling: Tour de France 12:00 Motorsportsmagasinet Race Media 12:25 Motorsportsmagasinet Race Media 12:55 Formel 1: Bag kulisserne 13:25 Formel 1: Ungarns Grand Prix - træning 13:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 14:35 Formel 1: Højdepunkter 14:45 Formel 1: Chasing the dream - Silverstone 14:55 Formel 3: Ungarns Grand Prix - kvalifikation 15:30 Motorsportsmagasinet FastZone 15:55 Formel 2: Ungarns Grand Prix - kvalifikation 16:30 Motorsport: Endurance - Brasiliens VM-afdeling 16:40 Formel 1: Chasing the dream - Silverstone 16:45 Formel 1: Højdepunkter 16:55 Formel 1: Ungarns Grand Prix - træning 17:20 Standardvogne: ESET V4 Cup 17:30 Speedway: Hold-VM 17:30 Klatring: World Cup 18:00 Atletik: Diamond League 18:10 Formel 1: Chasing the dream - Silverstone 18:30 OL-magasinet 18:30 Fodbold: Rundt om runden 19:00 Fodbold: FC Nordsjælland-AaB - optakt 19:30 OL-magasinet 19:55 Fodbold: FC Nordsjælland-AaB 20:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 20:30 Klatring: World Cup 21:00 Dart: World Matchplay 21:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 22:00 Fodbold: FC Nordsjælland-AaB - opfølgning 22:30 Cykling: Tour de France 23:00 Golf: Barracuda Championship 23:00 Formel 1: Ungarns Grand Prix - træning
20-07-2024
21:00 Dart: World Matchplay 22:30 Cykling: Tour de France 23:00 Golf: Barracuda Championship 23:00 Formel 1: Ungarns Grand Prix - træning 00:00 Fodbold: FC Nordsjælland-AaB 00:15 Formel 1: Ungarns Grand Prix - træning 00:30 OL-magasinet 01:00 Klatring: World Cup 01:30 Motorsportsmagasinet FastZone 02:00 Sportsmagasinet The Minute 02:00 Klippeudspring: World Series 02:00 Fodbold: Brøndby-AGF 03:00 OL-magasinet 03:00 OL-magasinet 03:30 Cykling: Spanske mesterskaber 04:00 Klatring: World Cup 04:00 Fodbold: F.C. København-Randers 05:00 OL-magasinet 05:00 Ridebanespringning: Grand Slam 06:00 Mountainbike: World Cup 06:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 06:00 Sportsmagasinet Trans World Sport 06:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 07:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 07:00 Atletikmagasinet 07:30 Motorsportsmagasinet FastZone 08:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 08:00 Cykling: Giro d'Italia (k) 08:00 Fodbold: En gang Odense - altid Odense 08:30 Fodbold: Næste sæsons danske mester 08:55 Motorsportsmagasinet FastZone 09:00 Klatring: World Cup 09:00 Fodbold: Vi taler om OB 09:25 Formel 3: Ungarns Grand Prix - sprintløb 09:30 Fodbold: Vi taler om Manchester United 10:00 Motorsport: Endurance - Brasiliens VM-afdeling 10:00 Fodbold: Argentina-Colombia 10:15 Motorsportsmagasinet FastZone 10:40 Formel 1: Bag kulisserne 11:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 11:00 Standardvogne: ESET V4 Cup 11:10 Formel 1: Ungarns Grand Prix - træning 11:15 Cykling: Tour de France 12:00 Billard: Snooker - Shanghai Masters 12:25 Formel 1: Ungarns Grand Prix - træning 12:30 Atletik: Diamond League 13:15 Cykling: Tour de France 13:30 Billard: Snooker - Shanghai Masters 13:35 Formel 1: Bag kulisserne 14:05 Formel 2: Ungarns Grand Prix - sprintløb 14:30 Atletikmagasinet 15:00 Atletik: Diamond League 15:15 Formel 1: Chasing the dream - Silverstone 15:30 Fodbold: Esbjerg-OB - optakt 15:55 Fodbold: Esbjerg-OB 16:30 OL-magasinet 17:00 Atletik: Diamond League 17:45 Formel E: Storbritanniens VM-afdeling 18:00 OL-magasinet 18:00 Fodbold: Esbjerg-OB - opfølgning 18:30 Fodbold: VAR-rummet 19:00 Superbike: VM-afdeling 19:00 Speedway: Hold-VM 19:00 Formel 1: Bag kulisserne 19:00 Atletik: Diamond League 19:30 Superbike: Tjekkiets VM-afdeling 19:30 Formel 1: Ungarns Grand Prix - kvalifikation 20:00 Cykling: Second to None 21:00 Cykling: Second to None 21:00 Dart: World Matchplay 21:05 Billard: Snooker - Shanghai Masters 22:00 Cykling: Second to None 22:00 Fodbold: VAR-rummet 22:30 Fodbold: Rundt om runden 23:00 Golf: Barracuda Championship 23:00 Cykling: Tour de France 23:00 Fodbold: NordicBet Liga-magasinet 23:30 Fodbold: Næste sæsons danske mester

Sport TV-guide

Sport i TVVi forstår, at sport er mere end bare en aktivitet - det er en passion, der forener mennesker på tværs af grænser og kulturer. I vores "Sport TV-guide" kategori finder du en bred vifte af sportsgrene, herunder:

  • Fodbold: Følg med i spændingen i verdens mest populære sportsgren, uanset om det er internationale turneringer eller lokale ligaer.
  • Tennis: Oplev de mest nervepirrende tenniskampe fra Grand Slam-turneringer til mindre mesterskaber.
  • Golf: Tag med på golfbanen og se verdens bedste golfspillere konkurrere om titler.
  • Basketball: Dunk og dribble med os gennem intense basketballkampe, inklusive NBA og internationale mesterskaber.
  • Motorsport: Oplev adrenalinfyldte løb på både fire hjul og to hjul med Formel 1, MotoGP og mere.
  • Atletik: Nyd den imponerende præstation af atleter i løb, spring og kast i atletikbegivenheder.
  • Vintersport: Følg med i ski, snowboard, skøjteløb og andre vintersportsdiscipliner i den kolde sæson.
  • Kampsport: Se mestrene inden for kampsport som boksning, MMA og karate i aktion.
  • Håndbold: Følg spændende håndboldkampe på både nationalt og internationalt niveau.

Sportsunderholdning

Vores "Sport" kategori er din ultimative kilde til sportsunderholdning. Find oplysninger om de seneste sportsbegivenheder, kamptider, udsendelseskanaler og streamingmuligheder. Uanset om du er en aktiv sportsudøver eller blot en lidenskabelig tilskuer, er der noget for enhver smag i vores omfattende sportskalender.

Sportsbegivenheder i dag, i morgen og kommende 7 dage

For at holde dig opdateret med de seneste sportsnyheder, resultater og eksklusive interviews kan du tilmelde dig vores nyhedsbrev eller følge os på sociale medier. Vi er her for at sikre, at du aldrig går glip af de mest spændende øjeblikke inden for sportens verden.

 

Sæt dig godt til rette, og vær klar til at dykke ned i en verden af spænding, konkurrence og lidenskab i vores "Sport i TV" kategori. Vi ser frem til at dele de mest mindeværdige sportsbegivenheder med dig i vores måske bedste TV-guide.